Účastníci Mediálnej školy natočili klinickú smrť

Mediálna škola má ďalších absolventov. Svoje vzdelávanie ukončili počas víkendu 22.-24. marca v Žiline posledným – štvrtým kurzom. Účastníci si na kurze priblížili techniky audiovizuálnej tvorby, scenáristiku a dokumentaristiku. Pod vedením odborných lektorov dramaturgičky Ivy Kušikovej a kameramana a strihača Jána Drgoňa si osvojili aj praktickú tvorbu krátkych filmov, ktoré boli zároveň aj ich výstupom zo školy.

Projekt Mediálnej školy prebieha počas dvoch rokov a to v štyroch víkendových kurzoch, ktoré rozvíjajú nielen praktické zručnosti, ale aj kritické myslenie:

„Absolventi Mediálnej školy by mali byť „doma v médiách.“ A to ako prijímatelia, vychovávatelia a zároveň aj ako tvorcovia,“vysvetlila manažérka Mediálnej školy, Monika Čižmárová. „Chceli sme ich povzbudiť k aktivite, aby neostali len pri tom, že sa niečo naučili a tým to pre nich končí. Ale aby sa to nebáli dávať aj ďalej,“ dodáva Čižmárová.  

Idea projektu, ktorý zastrešuje mládežnícka organizácia Laura, združenie mladých, oslovila aj lektorov:„Myšlienka MeŠ-ky je skvelá. Mladí účastníci tu majú šancu odraziť sa, spoznať nových ľudí a tiež pracovať pod dohľadom profesionálov. Sú zdrojom neskutočnej energie, nápadov a tvorivosti. Osobne som bola týmto víkendom veľmi obohatená,“ povedala dokumentaristka Iva Kušiková

S projektom boli spokojní aj samotní účastníci: „Natáčali sme film o chalanovi, ktorý prežil klinickú smrť. Napriek tomu, že ani jeden z nás nemal skúsenosti s kamerovaním, vyšlo to výborne. Veľa sme sa pri tom naučili,“ poznamenala účastníčka Zuzana Rudnayová.

„Je mi veľmi ľúto, že to bol už posledný kurz. Boli to úžasné víkendy medzi perfektnými ľuďmi. Na MeŠku  nikdy nezabudnem,“spomína absolventka Simona Ondrejová.

Okrem ďalšieho ročníka, ktorý začína na jeseň, pripravujeme aj mediálny tábor pre mladých záujemcov i absolventov Mediálnej školy. Všetky bližšie informácie včas zverejníme na stránke a na našom facebooku.